0603F684M100CT
0603F684M100CT
Part Number :
0603F684M100CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.68UF 10V Y5V 0603
Datasheet :
0603F684M100CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
0603F684M100CT
Comments
    0603F684M100CT Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    Y5V (F)
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)