0603F274Z250CT
0603F274Z250CT
Part Number :
0603F274Z250CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.27UF 25V Y5V 0603
Datasheet :
0603F274Z250CT.pdf
Delivery Services :
0603F274Z250CT
Comments
    0603F274Z250CT Specifications
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    0.27 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    Y5V (F)
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)