06035A301MAT2A
06035A301MAT2A
Part Number :
06035A301MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
06035A301MAT2A.pdf
Delivery Services :
06035A301MAT2A
Comments
    06035A301MAT2A Specifications
    Capacitance:
    300 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)