0512CDMCCDS-3R3MC
0512CDMCCDS-3R3MC
Part Number :
0512CDMCCDS-3R3MC
Manufacturer :
Sumida America Components Inc.
Description :
FIXED IND 3.3UH 2.9A 107.4 MOHM
Datasheet :
0512CDMCCDS-3R3MC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
0512CDMCCDS-3R3MC
Comments
    0512CDMCCDS-3R3MC Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    0512CDMCC/DS
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.8A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    107.4mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz