0402YA221JAT2A
0402YA221JAT2A
Part Number :
0402YA221JAT2A
Description :
CAP CER 220PF 16V NP0 0402
Datasheet :
0402YA221JAT2A.pdf
Delivery Services :
0402YA221JAT2A
Comments
    0402YA221JAT2A Specifications
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.56mm)