04025C151KAT4A
04025C151KAT4A
Part Number :
04025C151KAT4A
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
04025C151KAT4A.pdf
Delivery Services :
04025C151KAT4A
Comments
    04025C151KAT4A Specifications
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.040 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.56mm)