04023U5R6BAT2A
04023U5R6BAT2A
Part Number :
04023U5R6BAT2A
Description :
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402
Datasheet :
04023U5R6BAT2A.pdf
Delivery Services :
04023U5R6BAT2A
Comments
    04023U5R6BAT2A Specifications
    Series:
    U
    Capacitance:
    5.6 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage-Rated:
    25V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ultra Low ESR
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)