04023A0R7BAT2A
04023A0R7BAT2A
Part Number :
04023A0R7BAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
04023A0R7BAT2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
04023A0R7BAT2A
Comments
    04023A0R7BAT2A Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.7 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)