0201B121J160CT
0201B121J160CT
Part Number :
0201B121J160CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 120PF 16V X7R 0201
Datasheet :
0201B121J160CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
0201B121J160CT
Comments
    0201B121J160CT Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    120 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)