02015A100FAT2A
02015A100FAT2A
Part Number :
02015A100FAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
02015A100FAT2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
02015A100FAT2A
Comments
    02015A100FAT2A Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    10 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)